Dneska jsem dělal video na youtube a bylo mi doporučeno to i sepsat do článku pro lidi, kteří třeba jsou v práci a nemůžou si pustit video nebo prostě jen nemají zvuk nebo se jim to nechce sledovat celé. Takže tady v kostce 7 dárků pro fotografy.

Nejednomu z nás už se stalo to, že si někdo našel Vaši fotku a použil ji na svém webu nebo pro svou prezentaci. Dneska si ukážeme, jak jednoduše ochránit fotku před tím, aby ji použil někdo jiný. Stejně tak si ukážeme způsob, jak poslat klientovi fotografie, aby si mohl vybrat, ale přitom nám je nevzal, kdyby je posléze nechtěl zaplatit.

Hodně fotografů chodí pro inspiraci  k jiným fotografům a jeden z webů, kde máte nejobsáhlejší databáze fotografů a fotografií je na 500px.com. Na hlavní straně máte zeď (feed) s fotkama od fotografů, které sledujete. U fotek jsou vždy popisky a mě se strašně líbilo, že hodně fotografů má u popisků fotek rovnou odkazy na svoje weby, videa, balíčky presetů a podobně. Nejen že to vypadá skvěle, ale je to i funkční a nejrychlejší cesta, jak někomu, kdo si prohlíží vaše fotky říct, kde najde více informací a více projektů či fotografií od vás.

Vyrobilo webové Studio Tužka × Toulky Znojemskem - turistický průvodce Znojmem