Dneska jsem dělal video na youtube a bylo mi doporučeno to i sepsat do článku pro lidi, kteří třeba jsou v práci a nemůžou si pustit video nebo prostě jen nemají zvuk nebo se jim to nechce sledovat celé. Takže tady v kostce 7 dárků pro fotografy.

 1. Termohrnek / hrnek ve tvaru objektivu

termohrnek-tipy-na darky pro fotografy

Je to asi taková nejznámější klasika, co se každému vybaví, když jde vybrat dárek pro fotografa. Hrnek lze použít i jako samostatnou dekoraci, nemusíte z něj nutně pít každý den. Já osobně to používám jako pokladničku, kam si odkládám drobné z peněženky, když nechci mít plnou kapsu drobáků.

 

2. Kniha / časopis o focení

tipy na darek pro fotografy - martin grus

Na trhu je opravdu strašně moc knih o focení nebo úpravě fotek, netradičních fototechnikách nebo prostě jen životopis nějakého zajímavého fotografa. Někdo na knížky není, tak je možné mu koupit předplatné časopisu. Stejně jako knížek, je na trhu časopisů spousta, takže stačí jen mrknout co kdo čte a objednat předplatné.

 

3. Tričko / Mikina

tipy na darky pro fotografy

Tričko je takovej vděčnej dárek pro kohokoli. Můžete vybrat tričko s vtipným motivem nebo klidně s potiskem značky, kterou fotograf používá. Taky není špatné nechat udělat triko s vlastním motivem nebo s logem obdarovaného fotografa.

 

4. Vizitky / Nálepky

tipy na darky pro fotografy | Martin Grus

Pokud se chce fotograf nějak prezentovat, je dobré mít nějaké vizitky nebo nálepky. Tak proč mu je nepořídit právě jako dárek? Můžete takto nechat potisknout jakoukoliv reklamní věc. Diář, tužku, propisku ...

 

5. Externí disk / Online úložiště

tipy na darky pro fotografy

Všem to říkám dokola. Zálohujt, zálohujte, zálohujte. Stejně se najde mnoho fotografů, kteří mají své fotografie pouze na jednom místě. Pokud se vám rozbije disk v počítači nebo nedejbože Vám shoří celý počítač, bude pozdě si říkat "kdybych já měl ty fotky na disku". Pokud nechcete fyzicky opatrovat disk, je tu možnost koupit nějaký "cloud" neboli online úložiště. Nejen, že budete mít přístup odkudkoli, ale hlavně se o to nemusíte prakticky starat, protože se vše ukládá a synchronizuje automaticky.

 

Bonus 1 - Čtečka karet

tipy na darky pro fotografy

Já osobně jsem čtečku dlouho nepoužíval, ale teď si ji nemůžu vynachválit. Hlavně je super, když máte spoustu druhý karet a museli byste pořád přehazovat zařízení. Takto jen vezmete karty, připojíte a už se stahují data.

 

Bonus 2 - Poukaz na kurz / nákup fototechniky

tipy na darky pro fotografy

Nejuniverzálnější dárek ze všech. Když nechcete dát hotovost jako takovou, "zabalte" to to do poukazu (voucheru). Dejte fotografovi nějaký kurz, který si přeje nebo prostě jen pořiďte poukaz do jeho oblíbeného fotoobchodu.

Vyrobilo webové Studio Tužka × Toulky Znojemskem - turistický průvodce Znojmem