Jak přidat odkazy do popisků na 500px a zvýšit si tím návštěvnost

autor: | 12.05.2019 | Pro fotografy | 0 komentářů

Hodně fotografů chodí pro inspiraci  k jiným fotografům a jeden z webů, kde máte nejobsáhlejší databáze fotografů a fotografií je na 500px.com. Na hlavní straně máte zeď (feed) s fotkama od fotografů, které sledujete. U fotek jsou vždy popisky a mě se strašně líbilo, že hodně fotografů má u popisků fotek rovnou odkazy na svoje weby, videa, balíčky presetů a podobně. Nejen že to vypadá skvěle, ale je to i funkční a nejrychlejší cesta, jak někomu, kdo si prohlíží vaše fotky říct, kde najde více informací a více projektů či fotografií od vás.

A protože se mi to strašně líbilo, tak jsem si našel návod, jak to udělat a podělím se i s vámi. Celé gró tohoto odkazu tkví v tom, že je použito kus kódu html, pomocí kterého se dělají stránky. Konkrétně jde o html kód pro odkazy. Ale nebojte se, nemusíte se nic učit, stačí si připravit kód, který pak budete vkládat k popiskům fotografií. Kód je samozřejmě možné upravovat dle libosti, takže pokud budete chtít cokoli přidat nebo odebrat, můžete.

Tak jdeme na to:

Prvně nahrajeme fotku

První krok je pro všechny stejný. Je to něco, co děláte asi automaticky, ale pro shrnutí si to zopakujeme. Vpravo nahoře klikneme na zelené tlačítko upload, vybereme a nahrajeme fotku.

| Svatební fotograf a kameraman ze Znojma

Vyplníme popisky

Vyplníme popisky u fotek, jako titulek, místo pořízení, jméno fotky atd. Zastavíme se až u položky Description

| Svatební fotograf a kameraman ze Znojma

Konečně přišla řada na ten kód

A nyní nastává ta nejdůležitější fáze pro naše odkazy. Do textového pole pro popisek (angl. Descriprtion) vložíme prvně náš kód který bude vypadat takto:


• <a href="https://www.youtube.com/VASKANAL?utm_source=500px">YOUTube Chanel</a> • <a href="https://www.facebook.com/VASESTRANKA/?utm_source=500px">FACEBOOK</a> • <a href="www.ODKAZNAVSESTRANKY.cz?utm_source=500px">VASESTRANKY</a> •

Všechny slova PSANÁ VELKÝMI PÍSMENY je třeba nahradit! To znamená, že do nich vždy vložíte odkaz na vaše stránky, na váš kanál na youtube, instagram, facebook atd. …

Pokud píšete popisky

Pokud píšete popisky u fotek, tak popisek k fotce napište vždy až za tento kód. Proč? Protože kdybyste popisky napsali před tento kód, vaše odkazy by se zobrazily až pod popiskem a ve feedu na zdi by nebyly vidět. Ničemu to nevadí, ale přeci jen, když jsou odkazy vidět už na zdi, je větší pravděpodobnost, že prohlížející klikne právě tady.

To je celé

Nyní už jen fotografii potvrdíme zeleným tlačítkem Submit a fotografie se nám odešle do feedu ostatním. Jednoduché že?

| Svatební fotograf a kameraman ze Znojma

Když si obrázek rozklikneme, náš výsledek by měl nyní vypadat nějak takto:

vysledek500px | Svatební fotograf a kameraman ze Znojma

Díky za pozornost a budu se těšit u dalšího článku nebo návodu.