fbpx

Kdo je Martin Grus?

Tahle stránka má nějakým způsobem představit moji osobu. Dozvíte se co mě baví, co rád dělám a vlastně co umím a jak jsem se k tomu dostal …

Ahoj, jsem Martin Grus

Dlouho jsem přemýšelel, jak se vlastně představit. Celkem dlouhý čas jsem používal přívlastek (claim) „Fotograf ze Znojma„. Ono to stále platí, ale už jsem ušel docela dalekou cestu a vím, že vlastně nejsem „jen“ fotograf, ale věnuju se mnohem více celkové kreativní činnosti.

K designu a grafice jsem se dostal přes vývoj webových stránek (tehdy se to tak asi nejmenovalo), v článku, který vyšel 20let zpátky v časopise ABC, který jsem miloval. V poznámkovém bloku jsem psal svoje první webovky, ale bylo potřeba je nějak oživit. No, a tak jsem začal tvořit grafiku. A protože tehdy ještě nebylo tolik zdrojů, tak nejlepší zdroj obrázků byl foťák.

Ano, odhadujete správně! Tady je ten zlomový moment kdy jsem se dostal k focení a protože jsme ještě nefungovali 24/7 online jak dnes, tak jsem se učil úpravy fotografií a celkovou postprodukci sám „na koleni“.

Dnes už toho dělám poměrně hodně, a vše jak jsem psal na začátku, je nějakým způsobem kreativní činnost. Nejvíce se věnuji grafice a webovým stránkám, tady je nutno dodat, že na tom se mnou dělá vždy více lidí, protože to chceme dělat kvalitně, a tak každý dělá, co umí nejlépe.
Jistou formou odpočinku, ale aktuálně i výdělku je psaní. Nepíšu knihy nebo nějaké vymyšlené příběhy, ale spíš nějaké odbornější články, které se týkají hlavně témat, které dobře znám. Po nejvíce je to příroda, outdoor, aktivní životní styl a tomuto podobné.

Jo a miluju víno, čaj a kafe ♥

Spokojených klientů

Vyfocených fotek

Zveřejněných článků

Šálků kafe

“Jsem jako falešný bankovky – pořád v oběhu”

-Martin Grus-

Co umím / co dělám

Shrnuto podtrženo, dělám co mě baví a dělám to rád.

I když je spousta věcí, o které se zajímám, jako marketing, reklama, sociální sítě, tak jsou to už spíše věci, kterým rád věnuji čas, ale aktuálně mě neživí nebo ne alespoň v takové míře, abych je přidal tady do stupnice.
Tady uvádím nějaký přehled toho, co dělám a jak moc. Velkou spoustu času ještě zabere můj nejoblíbenější projekt → Toulky-Znojemskem (turistický průvodce pro znojmáky i turisty).

  • Copywriting / Psaní
  • Grafika
  • Foto / Video
  • Lektorování

Poslední příspěvky Z blogu

Affinity Photo • První spuštění

Affinity Photo • První spuštění

A je to tady dámy a pánové. Photoshop se konečně dočkal konkurence. Dneska jsem si poprvé spustil Affinity a podíval se na rychlé první úpravy fotky. https://youtu.be/iAiVc7etkzQ Jsem celkem nadšený. Tváří se to být velice dobrý nástroj. Co je však problém - zvyknout...

Jak přidat vodoznak jako ochranu své fotky

Jak přidat vodoznak jako ochranu své fotky

Nejednomu z nás už se stalo to, že si někdo našel Vaši fotku a použil ji na svém webu nebo pro svou prezentaci. Dneska si ukážeme, jak jednoduše ochránit fotku před tím, aby ji použil někdo jiný. Stejně tak si ukážeme způsob, jak poslat klientovi fotografie, aby si...